Telefon:  +(90) 216 365 00 51
Fax:        +(90) 216 540 66 78
E-mail:    info@yalovaimesosb.org

Muzaffer KELEŞ

Muzaffer KELEŞ 30.04.1963 tarihinde Erzurum’da doğdum. 1975’de İstanbul Suadiye Mediha Tansel İlkokulunu, 1978’de Bostancı Şenesenevler Orta Okulunu, 1982’de Kadıköy Suadiye Fen Lisesini bitirdim.
1982 yılında kazandığım Eskişehir Üniversitesinden 1984 yılında evlilik ve iş nedeniyle ayrıldım.
1982-1983 Yıllarında Makelsan firmasında (Karaköy de) İTÜ’den destek alarak Elektronik İnvertör-Convertör Regülatör ve kare dalga UPS üretimi yaptık.
1983-1987 Yılları arasında OM GRUP(Omak Asansör) İş geliştirme ve Kumanda Panosu Üretim bölüm yöneticisi olarak çalıştım. O dönemin Türkiye’de dört asansör kumanda pano üreticisinden biri olarak, sektöre asansör kumanda panosu üretimi konusunda birçok İnsan yetiştirdim.
Askerlik görevimi 1987-1989 yılında tamamladıktan sonra OM GRUP (Omsan asansör) Fabrika Müdürü olarak çalıştım 29 kişi olarak devraldığım fabrikayı üç yılın sonunda kurumsal alt yapısı oturmuş olarak 170 çalışanı ile birlikte işverenime teslim ettim ve ayrıldım. 1992 yılında kendi iş yerim Gemak Asansörü açtım.
Aynı yıl yeni mekanik sistemler konusunda araştırma yapmak üzere İtalya’ya gittim. Dönüşümde işimi geliştirmek için ilk işim Bilgisayar alt yapısı idi bunu da kısa sürede şirketimde oluşturdum.
1993 Yılında asansör sektöründe Kocaeli ilinde ilk TSE belgesi alan firma olduk. Türkiye’de ve yurtdışında birçok ülkede yaklaşık sekiz bin adet çeşitli özelliklerde asansör yaptık ve halende yapmaya devam etmekteyiz.
2014 yılında Türkiye de yerli ve milli bir marka oluşturmak için yerel beş rakip firma ile birlikte Geta Asansör A.Ş.’yi kurduk. Beş rakip firma bir araya gelerek birleşmenin ve bütünleşmenin önünü açtık. Halen faaliyetlerimize devam ediyoruz sektörümüze bu konuda ciddi katkı sağladık.
Geta’ da üretim, Ar-Ge yapıyoruz hem de bu kurucu beş firmanın satın almasını, Uluslararası dış ticaretini temin ediyoruz. Aynı zamanda her iki şirkette de yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmekteyim. Ayrıca, sektör içinde kaliteli üretim yapan birçok üretici arkadaşlarımıza hem insani hem de mesleki açıdan destek olmaya ve katkı sağlamaya da devam ediyorum.
Sosyal bir kişiliğim var Dernek Oda Faaliyetleri konusunda aktifimdir. 2006-2017 Gebze Ticaret Odası Meclis Üyesi ve meclis divan kâtipliği görevi yaptım.
Evli ve üç çocuk babasıyım. Dalış yapmaktan seyahat etmekten futbol oynamaktan ve doğa ile uğraşmaktan hoşlanırım. Orta derecede kendimi ifade edecek ve karşımdakini anlayacak seviyede İngilizce biliyorum. Microsoft Acsses SQL programıyla tasarımlar yapacak derecede bilgisayarı iyi kullanabiliyorum.
İşini severek yapan ve detayları çok önemseyen biriyim. İnsan ilişkileri noktasında esnek olmanın bana verimlilik olarak geri döndüğünü sıklıkla tecrübe ettim. Yeni şeyler öğrenmeyi, yeteneklerimi geliştirmeyi çok önemsiyor, bu amaçla insan ilişkilerinin öğreticiliğinden faydalanmak gerektiğini düşünüyorum. Ekibimdeki insanlarla bilgi alışverişinde bulunmak benim için bu nedenle çok önemli.
Fikir geliştirmenin zihni, dolayısıyla bedeni sürekli aktif tuttuğunun bilincinde olarak hem iş hem de bireysel hayatta üretici olmanın önemli olduğunu düşünüyorum.