Hakkımızda

 

YALOVA İMES MAKİNE İHTİSAS OSB

 

HAKKIMIZDA

  • Yalova İMES Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Yalova ili Çiftlikköy İlçesi Laledere-Gacık-Kılıç Köyleri üçgeninde, İstanbul-İzmir Otoyolu’na cephe, Kılıç gişesinin hemen çıkışında stratejik bir noktada konumlanan bölge 4562 sayılı OSB Kanunu ile kurulmuştur.
  • YALOVA İMES MAKİNE İHTİSAS OSB, yer seçimi ve başvuru süreçlerinin tamamlanması sonrasında 7 Haziran 2017 tarihinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onayı ile 331 sicil numarasını alarak tüzel kişilik kazanmıştır.
  • Yalova İMES Makine İhtisas OSB 6 Kasım 2017 tarihinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından Kamu Yararı Kararı alınmıştır.
  • Her biri ülkemizin kendi sektörlerinde öncü konumda olan firmalarını barındıran Yalova İMES Makine İhtisas OSB, bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlama hedefiyle büyümeye devam etmektedir.

 

Yalova İMES Makine İhtisas OSB Doğu Marmara'nın En Merkezi Noktasında yer alıyor.

Ulaşım ve lojistik avantajıyla göz dolduran Yalova İMES Makine İhtisas OSB Doğu Marmara Bölgesi'nin merkezi konumunda yer alıyor. Yalova ili Çiftlikköy ilçesi Laledere-Gacık-Kılıç Köyleri üçgeninde, İstanbul İzmir Otoyolu'na cephe, Kılıç gişesinin hemen çıkısında stratejik bir noktada konumlanan Yalova İMES OSB, İstanbul İzmir Otoyolu gişesine 1 km, Yalova Merkez'e 14 km, Osmangazi Köprüsü'ne 16 km, limanlara 13 km, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'na 49 km, Bursa Merkez'e 47 km, Gebze'ye 28 km, İstanbul Çamlıca Gişeleri'ne 67 km mesafede yer almaktadır.


 

Çevreci Ve Yeni Nesil OSB

Yalova İMES Makine İhtisas OSB olarak önceliğimizi çevreye veriyoruz. Yeşil OSB unvanını uluslararası boyutta kazanmak temel hedeflerimiz arasında ilk sırayı almaktadır. Bu doğrultuda gerekli altyapı ve üstyapı yatırımları yapmayı, OSB'nin ortak enerji tüketimlerini OSB içerisinde kurulacak güneş enerji santralinden temin etmeyi, arıtma tesisini ileri arıtma olarak dizayn ederek, arıtılan suyu sulama suyu olarak OSB katılımcılarının hizmetine sunmayı, yenilenebilir enerji yatırımları yaparak, OSB katılımcısının enerji birim fiyatlarını OSB'lerdeki ortamla fiyatlardan en az yüzde 20 daha uygun hale getirmek, limanlara, demiryolu bağlantısı yapmak suretiyle OSB katılımcısının nakliye maliyetlerini minimize etmeyi, OSB içerisinde antrepo- depo kurmak ve işletmek suretiyle OSB katılımcısının lojistik maliyetini minimize etmeyi, fabrika inşaatları aşamasında, yüzde yüzü OSB’ye ait YİMES İnşaat A.Ş. marifetiyle minimum bedelle ve uzun vadeli ödeme planlı ödeme kolaylıklarıyla fabrika inşaatları için katılımcının yatırım maliyetini minimize etmeyi ve son olarak kurulacak çevre laboratuvarı, ortak sağlık güvenlik birimi, atık yönetim tesisi ile katılımcının zorunlu gelir ve gider harcamalarını minimize etmeyi hedefliyoruz.

 

Makine İhtisas OSB

Makine İhtisas OSB olarak kurulan Yalova İMES OSB'de onaylı ÇED raporumuzda ve kuruluş protokolümüzde kesinleştirilmiş olan makine, yedek parça, otomotiv gibi ana sektörlerden oluşan 'Nace' kodları ile belirtilmiş üretimler gerçekleştirilecek. Yalova İMES OSB'mizde altyapı hizmetlerinin yanı sıra hayata geçirilecek sosyal donatı alanlarının çeşitliğini ile hem sanayicilerin hem de bölgede istihdam edilecek çalışanların ihtiyaçlarını eksiksiz biçimde tamamlamayı hedefliyoruz. Bu nedenle oluşturduğumuz proje doğrultusunda zengin sosyal donatı alanları da kuruyoruz. Bunlar arasında idari ve sosyal tesis alanı, bankalar çarşısı, yaşam alanı, ticari alanlar, kamusal alanlar, dini tesis alanı, tıp merkezi, spor merkezi, ATM alanı, dijital fuar, sergi alanı, teknoloji geliştirme bölgesi, kreş, meslek eğitim merkezi, meslek lisesi, meslek yüksek okulu, antrepo, itfaiye, tır-kamyon servis aracı parkı kurmayı projelendiğimiz alanlar içerisinde yer almaktadır.